top of page

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році

November 05, 2020

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році

Особливості викладання предметів в 2020 - 2021 н.р.

August 30, 2020

Скасування пробного ЗНО

June 12, 2020

Уряд заборонив проведення пробного ЗНО

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів, якою встановлено карантин з 22 травня до 22 червня 2020 року».

Зміни до постанови Кабінету Міністрів внесені 12 червня і оприлюднені на сайті Урядового порталу.

Відповідно до затверджених змін, пробне ЗНО виключено із переліку заходів, проведення яких дозволено у період карантину (у підпункті 4 пункту 3 постанови №392 виключено слово «пробне») .

Виходячи з цього, на період дії карантину, який триватиме до 22 червня, буде заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як відомо, дві сесії пробного ЗНО мали бути проведені 15 та 17 червня 2020 року.

Нагадаємо, напередодні освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив про те, що отримав інформацію про начебто підготовку рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Звільнення від ДПА

March 29, 2020

Звільнити у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти. Наказ МОН № 463 від 30.03 2020 р.

ХI Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті – 2019»

October 24, 2019

22 – 24 жовтня 2019 року в м. Києві проходила одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті – 2019». Організаторами виставки є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».
Цього року в роботі виставки взяли участь 560 учасників із 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, США, Болгарії та інших країн.
Роботу виставки супроводжувала насичена змістовна тематична програма, що включала конференції, презентації, семінари, майстер-класи, панельні дискусії (усього 90 заходів).
КЗ " Бірківська ЗОШ І-ІІІ ст. " була нагороджена срібною медаллю та дипломом у номінації "Розробка й впровадження інноваційних засобів навчання, проєктів, програм і рішень у закладах освіти".

Колектив КЗ "Бірківська ЗОШІ - ІІІ ст." висловлює подяку за фінансову та моральну підтримку начальнику відділу освіти Зміївської райдержадміністрації Шаповаловій Вірі Володимирівні, завідувачу РМК, голові районного комітету профспілки працівників освіти і науки Ситник Юлії Людвигівні, голові Бірківської сільської ради Давиденко Тетяні Станіславівні та директору приватного пiдприємства "М'ясопереробний комплекс "БОРКИ" Капустьяну Владиславу Юрійовичу. Без вашої допомоги цей успіх був би неможливий.

Методичні рекомендації викладання предметів

July 07, 2019

У МОН надали рекомендації з викладання предметів

Міністерством освіти і науки надані методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році.

Рекомендації розроблені спільно з Національною академією педагогічних наук та Інститутом модернізації змісту освіти і можуть бути використані вчителями у практичній роботі.

У Міністерстві освіти звертають особливу увагу вчителів, що у змісті всіх навчальних програм послідовно впроваджено компетентнісний підхід, який відповідає стратегічному напрямку розвитку освіти в контексті положень Концепції «Нова українська школа» та показано особливості запровадження наскрізних змістовних ліній «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», які відображають провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання й виховання.

Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

У Міносвіти також зазначають, що зміст навчання потрібно базувати на положеннях дидактики, психології, методики, підборі оригінальних завдань і видів діяльності, моделюванні творчої діяльності учнів, урахуванні розвитку мовних, соціальних, громадянських, здоров’язбережувальних та інших компетентностей, визначених навчальними програмами.

Надані рекомендації мають бути доведені до відома керівників закладів загальної середньої освіти та вчителів.

МОН пропонує для громадського обговорення новий стандарт базової середньої освіти

June 20, 2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту базової середньої освіти.

   Новим стандартом  визначено:

   - мету та принципи організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти ІІ ступеня;

   - зміст ключових компетентностей здобувачів базової середньої освіти;

   - загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей, вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів базової середньої  освіти;

   - загальний обсяг навчального навантаження здобувачів у базових навчальних планах;

   - підходи до оцінювання навчальних досягнень здобувачів базової середньої освіти, зокрема державної підсумкової атестації.

   Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 25 липня 2019 в письмовому вигляді та електронною поштою.

Наказ МОН "Про внесення змін до навчальних програм з історії України"

March 13, 2019

Міністерством освіти внесені зміни до шкільних навчальних програм з історії України для 5-9 та 10-11 класів. 
Програми визначають мету шкільної історичної освіти, компетентнісний потенціал предмета, інтегровані, міжпредметні та предметні змістовні лінії, предметні компетенції, структуру та організацію навчання учнів, послідовність вивчення курсів історії України тощо.
Згідно з наказом Міністерства освіти програми викладені у новій редакції і оприлюднені для практичного використання.

 

Інтернет-збори для батьків майбутніх першокласників

February 26, 2019

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимутьсяз 1 по 31 березня 2018 рокуКВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» за посиланнямhttp://edu-post-diploma.kharkov.ua/iz/. Даний захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 19 грудня 2014 року № 885-VІ.
Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативними документами щодо порядку прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів.

Взяти участьhttp://edu-post-diploma.kharkov.ua/iz/

Сертифікація педагогічних працівників

January 14, 2019

У 2019 році стартує пілотний проект сертифікації вчителів, у якому зможуть взяти участь одна тисяча вчителів початкових класів. Міністерство освіти і науки України  надає роз’яснення щодо основних норм Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників», що затверджена Кабінетом Міністрів України  27 грудня 2018 року.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

  • вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.

  • зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).

  • електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання; опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку); додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі,  які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

Сертифікат не може бути виданий учаснику, який:

  • не брав участь в одній зі складових сертифікації;

  • не створив власне е-портфоліо та не завантажив його;

  • проводив репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

Для вчителя, що успішно пройшов сертифікацію:

  • передбачається надбавка 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату;

  • зараховуватиметься успішне проходження сертифікації як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

Сертифікація базуватиметься на трьох основних засадах:

  • добровільність;

  • роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники;

  • непроходження сертифікації не несе жодних наслідків.

Освіта Харківщини ХХІ ст.

November 07, 2018

7 – 8 листопада 2018 року КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проведено п’ятдесят другу обласну тематичну відкриту виставку ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Нова українська школа: формування культури здоров’я в рамках сталого розвитку». Учасникам запропоновано 4 номінації: «Упровадження здоров’язбережувальних технологій під час освітнього процесу»; «Рухова активність як складова формування культури здоров’я»; «Взаємозв’язок закладу освіти та батьківської громадськості щодо формування здорового способу життя»; «Система роботи закладу освіти щодо профілактики дезадаптації дітей та впровадження інклюзивної освіти».

Заклади-учасники висвітлили організацію освітнього процесу, спрямовану на формування в підростаючого покоління позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, залучення батьків, педагогів, спільноти до активних дій у цьому напрямі.

Свої кращі практики діяльності з формування, збереження та зміцнення здоров’я вихованців презентували 14 закладів освіти Харківської області та м. Харкова. Також проведено інтерактивні заходи: майстер-класи, квести, ток-шоу, воркшоп, засідання сімейного клубу, інтерактивний марафон та ділова гра.

Дипломом І ступеня п’ятдесят другої обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» відзначено:

– Комунальний заклад «Бірківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області»;

День працівників освіти

October 04, 2018

Всесвітній День Учителя відзначають в першу неділю жовтня і святкують більш ніж у 100 країнах світу.

5 жовтня у школі було гамірно. З самого ранку учні з нетерпінням виглядали учителів, щоб привітати з професійним святом – Днем Учителя.

Це був один із небагатьох днів у навчальному році, коли дітвора прибігла до школи ще задовго до шкільного дзвінка.

День учителя- це свято не лише тих людей, які працюють на освітянській ниві. Воно для всіх, бо немає в світі людини, яка б з теплотою і усмішкою не згадала свого вчителя. В цей день до школи йдуть із квітами не лише учні, а й їхні батьки, матері, дідусі й бабусі, які теж колись були школярами…

Учні школи підготували своїм учителям святковий подарунок - концерт, на якому педагоги ще раз пересвідчились, яких талановитих дітей вони навчають. Адже наші вихованці вміють і танцювати, і співати, і декламувати вірші.

Також учні школи підготували стіннівки з привітаннями своїм вчителям та виставку квіткових композицій.

1 вересня

August 31, 2018

1 вересня 2018 року в школі відбулася святкова лінійка, присвячена Дню Знань.

Дорогі школярі! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні! Ваші вчителі!

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу

August 27, 2018

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 924 від 20 серпня 2018 року

Пpo затвердження методичних рекомендацій
щодо оцінювання навчальних досягнень
учнів першого класу у Новій українській школі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» та наказу Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 № 268 «Про затвердження типових освітніх програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти» НАКАЗУЮ:

1. Затвердити методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень та зразок свідоцтва досягнень учнів першого класу, що додаються.

2. Визнати наказ Міністерства освіти і науки від 19.08.2016 № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222» у частині орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу таким‚ що втратив чинність.

3. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, інститутам післядипломної педагогічної освіти довести цей наказ до керівників закладів загальної середньої освіти для врахування в роботі.

4. Керівникам закладів загальної середньої освіти забезпечити необхідні умови виконання методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Міністр                       Лілія Гриневич

Додаток
до наказу МОН України
від 20.08.18 № 924

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу

Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у першому класі має формувальний характер, здійснюється вербально, на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання.

Здійснення формувального оцінювання орієнтує вчителя на спостереження за навчальним поступом кожного учня. Воно розпочинається з перших днів навчання у школі і триває постійно.

Орієнтирами для здійснення формувального оцінювання e вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів початкової школи, визначені Державним стандартом початкової освіти до першого циклу навчання (1 - 2 класи), і очікувані результати, зазначені в освітній програмі.

При цьому особливості дитини можуть впливати на темп навчання, внаслідок чого вона може досягати вказаних результатів раніше або пізніше від завершення зазначеного циклу чи рівня.

Вимоги до очікуваних результатів навчання та компетентностей учнів використовуються для:

  • організації постійного спостереження за динамікою формування певних навчальних дій, що співвідносяться з очікуваними результатами, та особистим розвитком учня;

  • обговорення навчального поступу з учнями та їхніми батьками або особами, які їx замінюють;

  • формувального (поточного) та завершального (підсумкового) оцінювання.

Завершальне (підсумкове) оцінювання результатів навчання у першому класі має місце лише в кінці навчального року і проводиться з метою визначення освітніх завдань для реалізації індивідуального підходу до дитини в процесі подальшого навчання. Форми і види перевірок для проведення завершального оцінювання учитель обирає самостійно з урахуванням особливостей учнів класу.

Формувальному оцінюванню підлягає процес навчання учня, зорієнтований на досягнення визначеного очікуваного результату. Метою такого оцінювання є формування у дитини впевненості в собі, в своїх можливостях; відзначення будь-якого успіху; акцентування уваги на сильних сторонах, а не на поминках; діагностування досягнення на кожному з етапів навчання; адаптування освітнього процесу до здатностей дитини; виявлення проблем і вчасне запобігання їх нашаруванню; стимулювання бажання вчитися та прагнути максимально можливих результатів; запобігання побоюванням помилитися.

Формувальне оцінювання має мотивувати і надихати дитину на навчальну діяльність, вияв власних здобутків та сприяти формуванню навичок застосування знань і умінь при виконанні практико орієнтованих завдань.

Невід’ємним складником оцінювальної діяльності є вироблення в учнів здатності самостійно оцінювати власний прогрес. Для організації самоконтролю можна використовувати різноманітні листки самооцінювання, оформлені у цікавий для дітей спосіб. Здійснення зворотного зв’язку з учнями в процесі оцінювання кожної виконаної роботи має орієнтувати їх на успіх, підтримувати й надихати на саморозвиток і вдосконалення. Таким чином виявляється формувальний характер контролю та оцінювання особистісного розвитку учнів та хід набуття ними навчального досвіду і компетентностей.

Алгоритм діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання.

1. Формулювання об’єктивних і зрозумілих для учнів навчальних цілей.

Вчитель спільно з учнями розробляє й обговорює цілі уроку (заняття).

Ціль має бути вимірною, щоб через оцінювання з’ясувати, на якому рівні вона досягнута.

2. Ознайомлення учнів із критеріями оцінювання.

Обговорення з учнями критеріїв оцінювання робить процес оцінювання прозорим і зрозумілим для всіх суб’єктів освітнього процесу, та сприяє позитивному ставленню до самого процесу. Критерії оцінювання для поточного оцінювання мають описувати те, що заявлено в навчальних цілях. Учнів слід ознайомити із ними до початку виконання завдання. Чим конкретніше сформульовані критерії оцінювання, тим зрозумілішою для учнів є діяльність щодо успішного виконання завдання.

3. Забезпечення активної участі учнів у процесі оцінювання.

Створення ефективного зворотного зв’язку, який має бути зрозумілим і чітким, доброзичливим та своєчасним. У процесі оцінювання важливо не протиставляти дітей одне одному. Стимулюючим має бути порівняння роботи (відповіді, дії тощо) з тим, як працювала дитина раніше. Доцільно акцентувати увагу лише на позитивній динаміці досягнень дитини. Складнощі у навчанні необхідно обговорювати з учнем індивідуально, аби не створювати ситуацію колективної зневаги до дитини.

Водночас доцільно залучати дітей до взаємооцінювання, при цьому формувати уміння коректно висловлювати думку про результат роботи однокласника, давати поради щодо його покращення. Це активізує навчання, сприяє розвитку критичного мислення, формуванню адекватного ставлення до зауважень, рекомендацій, зміцнює товариськість та відчуття значимості кожного в колективі.

4. Забезпечення можливості й уміння учнів аналізувати власну діяльність (рефлексія).

У процесі навчання першокласників важливе значення має становлення елементів рефлексії, спрямованих на спостереження своїх дій та дій однокласників, осмислення своїх суджень, дій, учинків з огляду на їx відповідність меті діяльності, оскільки початкові навички рефлексії як особистісного новоутворення у повному обсязі мають сформуватися тільки наприкінці молодшого шкільного віку.

Слід зазначити, що здатність до персональної рефлексії у дітей 6-7 років є достатньо обмеженою, але можливості для її розвитку актуалізуються під час роботи в групі. Умовою розвитку рефлексії в цьому віці є включення дитини у взаємодію з наступним (ретроспективним) відтворенням фактичних актів дій та комунікацій в контексті особистісного та спільного значення. Таким чином закладаються основи для самоспостереження і спостереження, які виводяться на рефлексивний рівень у майбутньому. Спонукають до рефлексії запитання: «Що нового дізнався на уроці?», «Що привернуло твою увагу?», «Що нового у спілкуванні?», «Що тебе найбільше схвилювало (що нового в емоціях)?».

5. Корегування спільно з учнями підходів до навчання з урахуванням результатів оцінювання.

Формувальне оцінювання дає можливість вчителю, відстежуючи рух дитини до навчальних цілей, здійснити корегування освітнього процесу на ранніх етапах, а учневі - усвідомити відповідальність за своє навчання. Оцінка діяльності учнів має бути позитивною. У випадку невдач або непосильності певної роботи для конкретного учня доцільно запропонувати йому легше завдання, аби оцінити й підтримати зусилля.

Інші компоненти формувального оцінювання такі як: конкретний аналіз допущених учнем помилок і труднощів, що постали перед ним, та конкретні вказівки про те, як покращити досягнутий результат, не є предметом розгляду у першому класі, але стають актуальними на подальших навчальних етапах у початковій школі.

Формувальне оцінювання можна забезпечити використанням портфоліо, основна суть якого полягає в тому, щоб показати все, на що здібні учні. Через твердження «Я знаю», «Я вмію» акцентуються навчальні досягнення учнів, розвивається здатність до самооцінювання, поступово збільшується відповідальність за власне навчання. Кожен учень має власний стиль і темп навчання. Тому важливо усвідомлювати, що оцінювання учня вчителем не повинно стати причиною заниженої самооцінки молодшого школяра, що неминуче позначається на його навчальній мотивації й успішності.

Під час організації навчання взагалі і оцінювання в першому класі зокрема, важливо створювати для учнів ситуацію успіху. Навіть невеличке досягнення надихає дітей. А вчитель, звичайно, завжди може знайти можливість запропонувати таку ситуацію, дати таке завдання, щоб навіть найслабший учень міг вирізнитися з кращого боку; дуже важливо похвалою відмітити навіть ледь помітне просування уперед: «Добре! Твоя буква А зараз набагато краща».

Діти дуже чутливі до оцінювання їх дорослими. Молодші школярі мають характерну особливість сприймати оцінку за виконання якогось завдання як оцінювання себе, а тому негативну оцінку вони розуміють як вияв негативного ставлення до себе з боку вчителя.

Враховуючи цю вікову особливість, а також важливу роль початкової школи як «стартового майданчика» для того, щоб задати індивідуальну траєкторію особистості не тільки у навчальній діяльності, а й в особистісному розвитку, вчителю слід використовувати формувальне оцінювання, яке на етапі першого класу має включати два обов’язкових компоненти:

1) доброзичливе ставлення до учня як до особистості;

2) позитивне ставлення до зусиль учня, спрямованих на розв'язання задачі (навіть якщо ці зусилля не дали позитивного результату).

Облік результатів завершального (підсумкового) оцінювання, що здійснюється з урахуванням динаміки зростання рівня навчальних досягнень учня/учениці, фіксується учителем/учителькою у свідоцтві досягнень.

Свідоцтво досягнень має бути зрозумілим документом для батьків дитини або осіб, які їх замінюють, що дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі під час навчального року.

Запропонований зразок свідоцтва досягнень складається з 2 частин:

  • перша частина - характеристика особистих досягнень учнів, заповнюється у жовтні, як проміжний, та у травні як підсумковий звіт, з метою фіксування навчального поступу, у якому оцінюється активність дитини, самостійна робота на уроці, співпраця з іншими учнями тощо.

  • Друга частина складається з оцінювання предметних компетентностей. Заповнюється тільки у травні.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги i допомоги».

Учителі, які викладають навчальні предмети у початковій школі дають характеристику предметних компетентностей учня за чотирирівневою системою. У першому класі оцінювання має описовий характер як рівня навчання, старанності та соціальної поведінки, так і предметів та освітнього процесу в цілому, але не результату.

При заповненні свідоцтва досягнень пропонуємо відмічати визначення рівня у довільній формі (графічні знаки).

Учитель роздруковує два екземпляри свідоцтва. Батькам або особам, які їх замінюють, видають один екземпляр, другий залишається в закладі освіти і зберігається в особовій справі. За бажанням, батьки можуть залишити свій коментар у свідоцтві, для цього, зустрітись з учителем і написати свої побажання на екземплярі, що зберігається в школі.

Проект зразка свідоцтва досягнень за вибором закладу загальної середньої освіти роздруковується у чорно-білому або кольоровому вигляді, у форматі А 4 або у форматі А 5. Вчитель, за бажанням, може додавати особисті або навчальні характеристики на свій розсуд.

Директор департаменту                                Ю. Г. Кононенко

Професійний стандарт вчителя початкових класів

August 15, 2018

Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів

Міністерством соціальної політики затверджений професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

Документ визначає загальну інформацію про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя, а також конкретний перелік його функцій.

Загалом професійний стандарт визначає, що вчитель початкових класів має виконувати вісім основних функцій, до яких належать: планування і здійснення освітнього процесу, забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища, рефлексія та професійний саморозвиток, проведення педагогічних досліджень, надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

Також вчитель початкових класів має узагальнювати власний педагогічний досвід і презентувати його педагогічній спільноті та оцінювати результати роботи вчителів початкових класів школи.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новим стандартом конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог, виконуючи кожну з покладених на нього функцій.

«Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів», – зазначила міністр.

Зокрема, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо. Також виші отримали своєрідну «дорожню карту» того, яких фахівців вони мають готувати.

«Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей», – наголосила Лілія Гриневич.

У Міносвіти відзначають, що професійний стандарт вчителя початкових класів розроблений за абсолютно новою методикою, що була затверджена Мінсоцполітики в 2018 році. Документ розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних університетів.

Методичні рекомендації викладання предметів в 2018-2019 навчальному році.

July 17, 2018

МОН надіслало для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів в 2018-2019 навчальному році.

Випускний 2018

June 22, 2018

Випускний вечір... Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і смутку, світлої печалі... Які щемливо-ніжні почуття охоплюють душу! Серце переповнює любов до життя, до рідних людей!

22 червня 2018 року в школі відбулося урочистості з нагоди вручення документів про повну середню освіту випускникам 11-х класів. .У житті кожного учня настає момент розставання зі своїми вчителями. Це свято для багатьох є тим кордоном, за яким учні стають дорослими людьми. Цей день залишиться в пам'яті кожного випускника, як справжнє свято!

Привітати випускників завітали гості : Бірківський сільський голова Давиденко Т.С. та отець Сергій Храму Успіння Божої Матері.

Останій дзвоник

May 24, 2018

25 травня в КЗ "Бірківська ЗОШ І-ІІІ ст" пролунав останній дзвоник. На святі були присутні гості: Давиденко Т.С., отець Сергій храму Успінія Божої Матері, голова ради школи Субота О.М,, помічник депутата Харківської обласної ради Тарасова Т..

 

Дорогі учні, шановні педагоги та батьки!

Щиро вітаємо вас зі святом Останнього дзвоника, що символізує закінчення навчальної пори!

Упродовж року на цю мить з нетерпінням чекають і діти, й дорослі. Останній шкільний дзвоник для кожного лунає по-різному.

Від усього серця бажаємо гарного й цікавого відпочинку, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання.

Висловлюємо безмежну подяку педагогам за їхню щоденну натхненну, самовіддану, невтомну творчу роботу, за терпіння, віру в здібності й таланти своїх учнів, за знання, які Ви віддавали своїм вихованцям. У численних конкурсах, оглядах, олімпіадах, змаганнях.

А всім батькам зичемо, щоб діти обов’язково виправдали їхні батьківські надії та стали гідним продовженням свого роду.

Тож вітаємо усіх із святом Останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові звершення і плани на майбутнє!

Хай щастить!!!

День вишиванки

May 16, 2018

Щороку в третій четвер травня святкується Всесвітній день вишиванки - свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, адже саме в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято запрошує кожного одягнути українську вишиту сорочку і в ній піти на роботу чи на навчання.
Тож сьогодні, 17 травня, учні та учителі КЗ "Бірківська ЗОШ І-ІІІ ст" долучилися до святкування, завітавши до школи у святкових вишиванках. Учні взяли участь у майстер-класах, конкурсі малюнків «Чарівна краса вишиванки», у акції «Краще фото у вишиванці», флеш-мобі «Ми справжні українці».
У бібліотеці було розміщено виставку «Україна вишивана» щодо історії відзначення Дня вишиванки в Україні.

День перемоги над нацизмом

May 08, 2018

З 2016 року Україна відзначає 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Пам’ятна дата була встановлена Верховною Радою 9 квітня 2015 року законом Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За наші землі воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок Другої світової. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

ДПА 2018

April 01, 2018

.

Як будуть проведені шкільні іспити у 2018 році

Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/18 навчальному році.

Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.

У Міносвіти зазначають, що у 2018 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формізовнішнього незалежного оцінювання.

Передбачається, що підсумкова атестація здобувачівпочаткової освітиздійснюватиметься з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови і математики.

Підсумкові контрольні роботи укладатимуть учителі початкових класів за єдиними завданнями для усіх класів паралелі відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Атестаційні матеріали, що містять підсумкові контрольні роботи з української мови і математики у двох варіантах, має погодити педагогічна рада.

Контрольні роботи будуть проведені на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п'ятниці, а також днів перед і післясвяткових.

Державна підсумкова атестація здобувачівбазової середньої освітиздійснюватиметься у письмовій формі з трьох предметів: українська мова, математика та предмета за вибором педагогічної ради.

Завдання для проведення іспитів укладатимуть вчителі школи. Рекомендації Міністерства освіти містять орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт для учнів 9 класу, яких мають дотримуватись учителі при укладанні завдань контрольних робіт.

Результати іспитів не враховуватимуться при виставленні річних оцінок з предметів, з яких проводилось ДПА.

Державна підсумкова атестація здобувачівповної загальної середньої освітибуде проведена у формі ЗНО з трьох предметів: української мови, математики або історії України (період ХХ - початок ХХІ століття) та предмета за вибором учня.

Основна сесія тестування розпочнеться 22 травня та триватиме до 13 червня. Ті випускники, які через об'єктивні причини не зможуть взяти участь в основній сесії, зможуть скласти іспити під час додаткової сесії тестування.

Вітаємо юних пожежників!

March 25, 2018

22 березня 2018 року в актовому залі Зміївського центру дитячої та юнацької творчості Зміївської районної ради Харківської області, відбувся І етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних у якому прийняли участь 5 команд. Під час фестивалю команди змагаються у різноманітних конкурсах на рятувальну, медичну та артистичну тематики.

За підсумками проведення фестивалю за висновками журі команда КЗ "Бірківської ЗОШ І-ІІІ ст." посіла ІІІ місце. Вітаємо учнів та керівника команди Басову Л.В.

Зустріч випускників

February 09, 2018

10.02.2018 р. школа радо привітала випускників Бірківської ЗОШ І-ІІІ ступенів 1973,1978,1983,1988,1993,1998,2003,2008,2013 років.

Пролунав шкільний дзвінок, але тепер він покликав не в шумний клас і не на уроки. Він запросив випускників пригадати шкільні роки.Бо зустріч з дитинством, зі шкільними роками – це спогади, це можливість відчувати себе молодими, енергійними.

Щороку школа гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч. Цей рік не став винятком. Роки летять, але школа пам’ятає всіх своїх випускників. За результатами опитування, яке пропонувалося всім гостям нашого свята школа змінилася, стала більш сучаснішою, але при цьому не втратила своєї гостинності і залишається такою ж рідною.

Усіх присутніх вітали учні школи.

Ми пишаємось своїми випускниками та учнями!

З новим роком

December 30, 2017

Хай стане Новий рік вам справжнім святом,
Щоб ви були щасливі і багаті,
Багато радісних співали щоб пісень
І дякували Богу кожен день!

Хай рідні ваші будуть всі здорові,
В сім`ї і на роботі — все чудово.
Нехай вас люблять, дорого цінують,
Кохані ніжно кожен день цілують!

Добра і радості усій вашій родині.
Хто хоче, хай народить дочку й сина,
А в кого є — нехай щасливі будуть
І тата з мамою довіку не забудуть!
© http://pozdravok.ru/pozdravleniya/prazdniki/noviy-god/rodstvennikam/na-ukrainskom/

Результати олімпіади з історії

November 13, 2017

11 листопада відбувся ІІ етап всеукраїнської олімпіади з історії. Учениця 8 класу Головко С. посіла ІІІ місце. Вітаємо Софію . Бажаємо подальших успіхів

День української писемності та мови

November 08, 2017

День української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено 9 листопада 1997 року Указом № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада – в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця».

Нестор-літописець (близько 1056, Київ – близько 1114, Київ) – київський літописець і письменник-агіограф. З 1073 року – чернець Києво-Печерського монастиря. Автор «Житій святих князів Бориса і Гліба й Теодосія Печерського». Його вважають упорядником (за іншою версією, автором) «Повісті минулих літ». Помер і похований у Києво-Печерській лаврі

Найвизначніший твір Нестора Літописця – «Повість врем’яних (минулих) літ». Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань. Намагаючись викласти події якомога правдивіше, Нестор-літописець у 1107 р. вирушив до Володимир-Волинського й у Зимненський Святогірський монастирі на пошуки першоджерел. Унаслідок чого Волинський літопис було включено до «Повісті врем’яних літ» майже в повному обсязі.

«Повість минулих літ» було завершено близько 1113 року. Написання повісті зайняло майже 20 років. Хроніку подій у ній було зведено до 1110 року. Таким чином, тогочасні події, зафіксовані словом Нестора, стали відомі нащадкам. «Повість минулих літ» є однією з найвидатніших пам’яток світової культури. Події, описані в ній, розгортаються на тлі вселюдських історичних подій, охоплюючи всі пласти суспільного буття – від гридниць князів до халуп трударів. Книга Нестора є невичерпним джерелом знань, відомостей про десятки і сотні подій, явищ, людей.

Нагадаємо, також сьогодні на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Учні 9-11класів взяли активну участь у написані радіодиктанту національної єдності.

День працівника освіти

October 01, 2017

У першу неділю жовтня, відзначається День працівника освіти. Існує притча, коли народжується дитина, Господь благословляє її у білий світ своєю рукою. Покладе на голову – мудрою буде, на серце – милосердною, на руки – майстром свого діла. А цим  людям Господь одночасно поклав на голову, серце, руки. Ім’я цих  людей – Вчитель.

Один раз на рік наближається день, коли учні вимовляють слово «учитель», згадуючи при цьому не контрольну роботу чи тематичне оцінювання, а квіти і добрий настрій. 29 вересня 2017 року школярі Бірківської ЗОШ І-ІІІ ст. урочисто вітали своїх вчителів з професійним святом. Це був особливий день, який розпочався святковою лінійкою, де учні 11 класу були представлені дублерами вчителів – предметників. Традиційно в цей день у нашій школі проходить  концерт за участю учнів школи. Діти вітали вчителів букетами квітів та листівками.

 

 

Якщо люди самі не вміють літати, нехай научать літати своїх дітей.

Літати високо, далеко, красиво. І настане час, коли діти розкриють крила і полетять. Нехай дорослі просто підуть за дітьми, щоб оберігати їх від падіння. І тоді вийде, що вони теж летять…

Учити літати…

Учити мріяти…

Учити творити…

Це призначення вчителя!

День села

September 07, 2017

Традиційно на початку вересня бірківчани відзначать День села, присвячений визволенню села від нацистів.

Хвилиною мовчання біля Братської могили жителі села та гості свята вшанували пам’ять загиблих воїнів Другої світової війни. Давиденко Т.С., голова Бірківської сільської ради, привітала всіх зі святом, побажала миру, здоров’я та благополуччя.

За святковою програмою були проведені спортивні змагання між командами Бірківської та Першотравневої ЗОШ I-III ступенів з футболу та волейболу.

Першість з футболу та волейболу серед команд хлопців вибороли учні Першотравневої ЗОШ I-III ступенів, а команда дівчат Бірківської ЗОШ I-III ступенів здобула перемогу у змаганнях з волейболу. Переможці отримали кубки, футболки, м’ячі. Всі учасники відсмакували польовою кашею та тортом.

У Будинку культури села бажаючі подивилися цікаві номери художньої самодіяльності. Ветеранів праці Бірківської громади та тих, хто вперше став на весільний рушник, привітали цінними подарунками. Завершилося свято масовим гулянням.

Свято стало можливим завдяки депутату Зміївської районної ради Бережному А.Л. та небайдужим жителям нашого села: депутатам сільської ради: Кухтіну Є.І., Шейко О.Ю., Сльоті В. Б., Могилевській С.В.; членів виконкому: Рябоконь В.В., Скрипник С.В.; підприємцям: Притуленку І., Коленку Б., Король І., Гадючку Є., Самойлову О., Сірому В.

Перший дзвоник

August 31, 2017

1 вересня - День Знань, з якого починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. Сьогодні, 1 вересня, на лінійці шикуються «першоклашки», аби почути перший у своєму житті дзвінок – в Україні відзначається День знань.

З словами привітання до учнів звернулися директор школи Татарніков В.М, та гості свята Медвідь І.В. заступник голови Харківської обласної організації профспілки працівників освіти та науки, Бережний А.Л. депутат Зміївської районної ради, Давиденко Т.С. Бірківський сільський голова, отець Сергій храму Успіння Божої Матері.

Перелік програм та літератури рекомендовані МОН для використання в 2017/2018 навчальному році.

August 21, 2017

Міністерством освіти надано переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих відомством для використання у початкових класах, основній і старшій школі, а також відповідні переліки для використання у школах з навчанням мовами національних меншин. Відповідний лист підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.

У Міністерстві освіти звертають увагу освітян на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами їх розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти, а також оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.

Методичні рекомендації ,щодо викладання базових дисциплін в 2017-2018 навчальному році.

August 11, 2017

Скасовані санітарні норми використання комп'ютерів в школі

Міністерство охорони здоров’я скасувало державні санітарні правила та норми влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.

У МОН повідомили про намір Міністерства освіти провести аудит комп'ютерного обладнання шкіл і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію інформаційного освітнього простору.

Презентація стандарту початкової освіти

July 18, 2017

Міністерство освіти і науки запропонувало для громадського обговорення проект Державного стандарту початкової освіти. Документ оприлюднено на сайті відомства.

За інформацією Міносвіти, проектом нового державного стандарту визначено мету та принципи організації освітнього процесу у початковій школі, загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей.

Також документ містить державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, співвідношення між освітніми галузями і гранично допустимим навантаженням, що подано в базовому навчальному плані тощо.

Проектом передбачено впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

Автори проекту Державного стандарту початкової освіти зазначають, що формування знань, умінь, ставлень, які є сутністю компетентнісного підходу, має забезпечити у майбутньому здатність особистості успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади.

Водночас для громадського обговорення пропонується проект типових навчальних планів, розроблених на основі зазначеного вище базового навчального плану.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 15 серпня 2017 року за електронними адресами: a_lototska@mon.gov.uadpo@imzo.gov.ua.

Головні зміни у програмах 5-9 класів (відео)

July 03, 2017

Команда проекту з оновлення навчальних програм 5-9 класів розповіла про головні зміни в програмах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Переглянути звернення координаторів, модераторів та керівників робочих груп можна в короткому відео, що було записано платформою EdEra.

Також окремо буде створено відео з методичними рекомендаціями до оновлених програм, яке буде оприлюднено до кінця липня. Нагадаємо, у червні цього року Міністерством освіти було  затверджено 40 оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Лілією Гриневич. Також програмам наданий гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України». Ознайомитись з основними змінами, що були внесені до програм членами робочих груп. Відео тут.

З Днем Конституції!

June 27, 2017

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

Лист МОН України від 14.06.2017 № 1/9-325 "Про навчальні плани та організацію навчально-виховного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2017/2018 навчальному році"

June 21, 2017

Оновлено програми для 5-9 класів

June 11, 2017

Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Загалом, зміни стосуватимуться 40 навчальних програм базової школи.

В освітньому відомстві зазначають, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».

«По-перше, необхідно змістити акценти у меті навчання. Кожна програма містить власну мету і завдання. Варто мати єдину мету базової освіти, а в навчальній програмі опис механізму її досягнення засобами відповідного предмета. У такому разі головним стає учень, який навчається, а не предмет, якому навчають», - зазначають розробники програм.

Передбачається, що оновлення програм 5-9 класів сприятиме формуванню ключових компетентностей школярів, таких як: спілкування державною та іноземними мовами, математичної компетентності, основних компетентностей у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрової компетентності, умінню вчитися впродовж життя, ініціативності і підприємливості, соціальної та громадянської компетентності тощо.

Автори змін зазначають, що кожен навчальний предмет має формувати не лише суто предметну компетентність, а й вносити свій вклад у формування ключових.

Наскрізні змістовні лінії оновлених програм, за визначенням їх розробників, мають відбивати провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання і виховання учнів.

«Оновлені навчальні програми відповідають на виклики сьогодення, зрівноважують знаннєвий і компетентнісний компоненти змісту освіти, є інструментом для запровадження інноваційних методик навчання, є функціональним документом для учнів, батьків і вчителів у пошуку відповіді на запитання «Для чого це потрібно вивчати?», - йдеться у презентаційних матеріалах Міністерства освіти.

Також представниками робочих груп надані роз'яснення ключових змін оновлених програм для учнів 5-9 класів.

Опубліковані відповіді на ЗНО з Історії України 2017 року

June 04, 2017

Використовуючи правильні відповіді на завдання тесту, учасники тестування мають можливість визначити власний тестовий бал за всіма завданнями тесту.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання №1-30, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 47 балам.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи дорівнює 94 балам.

Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться не пізніше 19 червня.

Згодом, при оголошенні офіційних результатів ЗНО з історії України будуть оприлюднені дві таблиці: за шкалою від 100 до 200 балів і таблиця за шкалою від 1 до 12 балів.

Результати за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів використовуватимуться абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів.

Результати за шкалою від 1 до 12 балів будуть надіслані школам для визначення оцінки випускників за державну підсумкову атестацію з історії України.

Учасники ЗНО, які не подолають пороговий бал, визначений експертною комісією з питань результатів ЗНО з історії України, вважатимуться такими, хто тест не склав.

Свято Останнього дзвоника

May 25, 2017

26 травня 2017 року в БірківськійЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло свято Останнього дзвоника. На святі були присутні поченсні гості: Начальник відділу освіти Зміївської РДА Шаповалова В. В. , Бірківський сільський голова Давиденко Т.С.. Від них прозвучали слова подяки педагогічному колективу за успішний навчальний рік, настанови та побажання вдачі випускникам. Директор школи вручив грамоти та подяки учням, які досягли найбільших успіхів у навчанні.

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

May 15, 2017

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

Завдання ЗНО з історії України з коментарями

April 23, 2017

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України, що буде проведено 02 червня, є одним із обов’язкових предметів на вибір випускників шкіл, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація у старшій школі та, за бажанням випускника, як вступний іспит до вищого навчального закладу.

Освіта.ua пропонує всім, хто готується до іспиту з історії України, безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання тестів ЗНО з історії, правильні відповіді на завдання, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до правильної відповіді кожного із завдань тесту.

Майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно ознайомитись з коментарями професійних фахівців до тестів ЗНО з історії України, що були використані Українським центром оцінювання якості освіти під час проведення основної сесії тестування у 2013 році (перша і друга сесії), 201420152016 роках, пробного тестування у 201320142015 і 2016 роках, а також додаткової сесії 2015 року.

Загалом, використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з історії України, ознайомитись із формами завдань та коментарями до правильних відповідей до кожного завдання тесту.

Завдання та відповіді пробного ЗНО 2017

April 10, 2017

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив завдання тестів пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що були використані під час проведення пробного тестування на початку квітня. Також оприлюднені правильні відповіді до всіх предметних тестів.

Учасники, які брали участь у пробному тестуванні, можуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів.

ДПА 2017

March 22, 2017

Листом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року №1/9-149 «Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах, у 2016/2017 навчальному році» затверджено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2016/2017 навчальному році та зміст атестаційних завдань.

Останні новиниЗНО 2017

March 14, 2017

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти нагадує усім бажаючим взяти участь у ЗНО, що останній день реєстрації 17 березня 2017 року.

Станом на 10 березня 2017 року в Харківському РЦОЯО 38 2016 осіб заповнили реєстраційну веб-форму на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, зареєстровано 26107 особа з Полтавської, Сумської та Харківської областей (76 % від запланованої кількості), відмовлено у реєстрації 219 особам (0,83 % від загальної кількості зареєстрованих) через неналежне оформлення документів, з них – 94 по Харківській області.

Усього в Харківській області зареєстровано 12833 особи, з яких: випускників ЗНЗ поточного року – 11192, випускників минулих років – 1217, учнів/студентів ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а. – 414.

54 % відсотки зареєстрованих обрали 4 предмети для складання ЗНО. Серед предметів, яким учасники надають перевагу, окрім української мови і літератури, є історія України – 9337, математика – 7314, англійська мова – 5183, біологія – 4409, географія – 3014. Найменше зареєстрованих на французьку та іспанську мови – 37 та 3 учасники відповідно.

В області зареєстровано 15 учасників з особливими освітніми потребами, для яких в пунктах проведення ЗНО будуть створені особливі (спеціальні) умови для проходження ЗНО (як то: присутність перекладача жестової мови, виконання роботи в аудиторії на першому поверсі, забезпечення медичним працівником періодичного контролю стану здоров’я, та інші).

Про пробне ЗНО-2017

З 14 березня 2017 року на веб-сайті Харківського РЦОЯО будуть розміщені запрошення-перепустки із адресами пунктів проведення пробного ЗНО. Додатково на веб-сайті Харківського РЦОЯО будуть розміщені схеми маршрутів доїзду до пунктів тестування.

Учасник пробного ЗНО має прибути до пункту пробного ЗНО не пізніше 10 год 50 хв. із запрошенням-перепусткою та документом, що посвідчує особу (паспорт, свідоцтво про народження), ручкою з пастою чорного кольору. Учасники, які запізнилися або прибули без документу, що посвідчує особу до пункту пробного ЗНО не допускаються.

У разі неявки на пробне ЗНО тестові матеріали (зошит із пробним тестом та інформаційний бюлетень) можна буде отримати після завершення пробного ЗНО або протягом трьох робочих днів у пункті пробного ЗНО, вказаному у запрошенні.

Всі учасники пробного ЗНО матимуть змогу отримати результат за шкалою 100-200 балів та 1-12 балів, якщо після проходження пробного ЗНО скористаються сервісом «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» в «Особистому кабінету учасника пробного ЗНО» на веб-сайті Харківського РЦОЯО або за окремим посиланням на сайті Українського центру оцінювання якості освіти 01-05.04.2017 – з української мови і літератури, 08-10.04.2017 – з решти предметів.

Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст ХРЦОЯО по зв’язках з громадськістю, т.(057) 705 07 37, 097 83 23496

     і

Привітання жінок з 8 березня

March 06, 2017

Нарешті настала весна – пора сонця, радості, квітів й надії. І наші учні вітають всіх жінок з 8 Березня.

Розтане сніг, відступлять морози, в серце постукає надія. Надія, що всі зимові негаразди, так як і зима, минуть, відлетять і світ оновиться.

Жінка! Тебе оспівують у музиці, поезії, живописі і скульптурі. Образ твій звеличується все частіше в мистецьких творах. Так було, є, так буде вічно. Бо вічна краса твоєї душі, вічна доброта твого серця…

Жінка! Скільки в цьому слові ніжності, мудрості, сили і доброти. В шані схиляємо голови перед тобою, жінко. В тобі поєдналося все прекрасне, добре, чисте. Адже жінка – кохана, дружина, хранителька сімейного щастя. Адже жінка прийшла в цей світ для любові.

Фотовиставка "Якби не війна"

February 22, 2017

Учні  

Учні нашої школи відвідали в інформаційно-виставковому центрі “Бузок” виставку в рамках волонтерського фотопроекту “Якби не війна”.

На виставці представлені 122 історії, 146 героїв, 8 блоків експозиції – це історії життя “звичайних” людей, які живуть серед нас. Учні дізналися і про життя 25 янголів, які спостерігають за нами з небес.

Діти почули історії про те, як війна калічить тіла, але звеличує душі, про те, що отримані важкі травми – не привід опускати руки, про людей, які попри все, не втрачають здатності любити та мріяти.

Присутні були вражені історіями про тих, хто віддав найцінніше, що в них було, – життя – одній єдиній і коханій Україні.

День пам'яті воїнів -інтернаціоналістів

February 14, 2017

15 лютого  в м. Змієві вшанували учасників бойових дій на території інших держав з нагоди 28–ї річниці з дня виводу військ з Афганістану.

Традиційно цього дня в районному Будинку культури пройшов фестиваль військової пісні серед учнів шкіл нашого району. Не залишилися осторонь і Бірківська ЗОШ. Дівчата та хлопці представили глядачам гарну пісенно – танцювальну композицію.

Вечір зустрічі з випускниками

February 10, 2017

11 лютого відбулося свято зустрічі випускників дев’яти випусків. Учнівський колектив школи привітав гостей музичними номерами. Запрошені повернулися у незабутні роки юності, що залишилися в пам’яті, як перше кохання, перші світанки, перші успіхи і невдачі.

Оприлюднено текст Концепції "Нова Українська школа".

February 01, 2017

Кабінет Міністрів оприлюднив текст Концепції «Нова українська школа», що була схвалена урядом у грудні 2016 року.

Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.

Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти.

Автори Концепції зазначають, що реалізація документа створить умови для реформування середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу.

Зокрема, будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, що ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.

Також передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування.

Планується реформувати систему управління середньою освітою, зокрема,  школа має отримати право розробляти і впроваджувати власні освітні програми. 

Концепція “Нова українська школа” передбачає також стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи, матеріального стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів у Єдиній тарифній сітці.

Батьківські збори. Рада школи.

January 26, 2017

     

27 січня 2017 року відбулося засідання Ради школи, на якому були присутні учителі, батьки та учні. Було розглянуто рад питань щодо організації навчально-виховного процесу у школі:
1. Про ефективність роботи педагогічного колективу щодо застереження дитячого травматизму у 2016/2017 н.р.
2. Про проведення поглибленого медичного огляду учнів
3. Про результати навчальних досягнень учнів за І семестр 2016/2017 н.р.
4. Про хід атестації педагогічних працівників школи у 2016/2017 н.р.
5. Про проведення ДПА та ЗНО у 2017 році
6. Про роботу шкільної їдальні.

Після засідання пройшли загальношкільні батьківські збори, на яких директор школи Татарніков В.М., заступник з НВР Ляскало Л.П., заступник директора з ВР Басова Л.В. відзвітували про роботу школи за І семестр 2016/2017 н.р. Практичний психолог школи Петухова Т.В. надала батькам рекомендації з питань подолання кібербулінгу (переслідування дітей в мережі Інтернет)
Порядок денний загальношкільних батьківських зборів:
1. Аналіз роботи школи за І семестр 2016/2017 н.р.
2. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр 2016/2017 н.р.
3. Робота щодо застереження правопорушень та всіх видів дитячого травматизму 2016/2017 н.р.
4. Про поглиблений медичний огляд учнів школи
5. Основні принципи подолання кібербулінгу.

День соборності

January 21, 2017

22 січня наш народ відзначає річницю проголошення Акту злуки (об’єднання у 1919 році східних та західних українських земель у єдину соборну українську державу). Цей день є яскравим виявом прагнення українців до національної єдності. А щорічне свято соборності нагадує нам про те, що Україна нероздільна, вона не має окремої східної і західної України, і про те, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!

Свято Водохреща

January 18, 2017

У свято Водохреща учні Бірківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відвідали Храм Успіння Божої Матері. Отець Сергій привітав присутніх зі святом, розповів учням про релігійне походження Водохрещі та окропив усіх присутніх освяченою водою.

Оприлюднено навчальні плани для 10-11 класів

January 16, 2017

Міністерство освіти пропонує до громадського обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів. Документ містить низку новацій, що визначають суттєво іншу систему створення навчального плану для старшої школи.

Зокрема, пропонується скоротити кількість обов’язкових предметів – з 22 до 9, позбутись такого явища як «універсальний профіль», надати школам можливість створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання, а також запровадити у старшій школі інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».

У відомстві зазначають, що запропоновані зміни мають набрати чинності у 2018/19 навчальному році, при цьому проект документа передбачає зміну підходів до формування переліку предметів в 10-11 класах і є першим кроком до формування справжньої профільної школи.

«Документ, що наразі розміщено на сайті МОН у рубриці «Громадське обговорення», – це лише проект, який ми пропонуємо на розгляд громадськості. Ми дуже сподіваємося, що усі зацікавлені – а це й вчителі, й батьки, й самі учні старшої школи – висловлять свою думку щодо запропонованих змін», – зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

У МОН також наголошують, що розроблений проект типового навчального плану для 10-11 класів, який виставлено на громадське обговорення є першим кроком до змін в межах масштабної реформи «Нова українська школа».

«Графік запровадження цієї реформи передбачає, що фундаментальні зміни в старшій школі почнуть діяти лише з 2027 року. Але вже зараз, в межах чинного Державного стандарту, МОН хоче показати напрямок реформ та зробити більш якісним та сучасним навчання старшокрасників», - наголошують в МОН.

У Міносвіти зазначають, що сьогодні в чинних типових навчальних планах у інваріантній частині знаходиться 22 і більше предметів. Граничне навантаження на учня в школі – 33 години на тиждень. У середньому на вивчення одного предмета виділено 1,5 години.

«Ґрунтовно вивчити предмет, маючи менше одного уроку на тиждень, просто неможливо. Діти, що приходять у старшу школу, вже мають визначатися зі своїми подальшими пріоритетами, почати підготовку до вступу у вищий навчальний заклад. Відповідно, учні мають отримати можливість глибше вивчати ті предмети, які їм знадобляться для подальшого продовження навчання. Вивчення всіх предметів на однаково неглибокому рівні у старших класах є нераціональним», – наголошує Павло Хобзей.

У МОН підкреслюють, що інваріантний складник цього типового плану вже передбачає навантаження на учня у розмірі 30 годин на тиждень в 10-му та 33 години в 11-му класах. Таким чином, при граничному навантаженні дитини в школі у 33 години на тиждень можливість ввести факультативне вивчення додаткових предметів фактично відсутнє.

«Очевидно, що така система не сприяє отриманню якісних знань з певних предметів, не дає школам самостійно формувати власний профіль, створювати додаткові спеціальні курси для поглибленого вивчення окремих предметів, а також не залишає учням часу на глибше опанування предметів в межах шкільної програми. Це змушує батьків шукати репетиторів в позанавчальний час, що створює додаткове навантаження на дітей», - наголошують у МОН.

У відомстві зазначають, що у проекті типового навчального плану для учнів 10-11 класів запропоновано суттєво іншу систему створення навчального плану для школи.

Моніторинг якості початкової освіти

January 10, 2017

У Міністерстві освіти підписаний наказ про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.

Зокрема, документ передбачає проведення у 2017 році загальнодержавного моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.

Проведення оцінювання дітей та анкетування учасників дослідження покладено на Український центр оцінювання якості освіти.

Тестування випускників початкової школи буде проведено з 18 квітня до 15 травня.

Передбачається, що обробка результатів оцінювання молодших школярів буде здійснена до 28 серпня.

Сформована Міністерством освіти робоча група, до складу якої включено 20 представників МОН, наукових установ та навчальних закладів, має подати варіанти тестів для оцінювання читацької та математичної компетентностей учнів.

Структурним підрозділам з питань освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій доручено створити умови для проведення оцінювання молодших школярів, організувати внесення школами відповідних змін до розкладу уроків для класів, учні яких братимуть участь у дослідженні.

До 30 листопада Український центр оцінювання якості освіти має підготувати  аналітичний звіт щодо стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.

 

Новорічні ранки

January 09, 2017

Новий рік – найвеселіше, найрадісніше, найулюбленіше свято. Його з нетерпінням чекають як дорослі, так і діти,бо знову починають вірити в казку, сподіватися на щасливі зміни і загадувати бажання.

І ось 28 та 29 грудня в нашій школі відбулося справжнє казкове диво.

Радісні діти в яскравих костюмах разом зі своїми батьками, дідусями та бабусями заповнили святкову залу, де на них чекала красуня-ялинка. У гості до школярів завітали Феї, Сніговики, Сніжинки, Зірочки, Стрілочки та багато інших героїв.

Величезне захоплення у гостей свята викликала яскрава новорічна програма. Усі учасники дійства поринули у вихор казкового настрою та шалених емоцій! Учні весело танцювали, розіграли казкові вистави.

Свято закінчилось. Останні привітання, побажання та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки.

Сподіваємось, що святковий настрій залишиться у всіх надовго!

Вітаємо з перемогою!

December 27, 2016

24 грудня 2016 року пройшов ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Кравченко Яна, учениця 10 класу, зайняла призове ІІІ місце. Підготував Яну до участі в оліміпаді учитель історії та правознавства Татарніков Вячеслав Миколайович.

Вітаємо Яну з перемогою та бажаємо їй успіхів у навчанні!

МОН починає дебюрократизувати роботу шкіл

December 22, 2016

Відтепер департаменти (управління) освіти не можуть вимагати звіти щодо проведення виховних, позаурочних, позашкільних заходів, що не передбачені законодавством, також не дублюватимуться на паперовому носії документи, що вже складені в електронній формі з дотриманням усіх вимог (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/851-15).

Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України  № 1593 від 22.12.2016.

Документ було підготовано за результатами спільного дослідження МОН та ГО «ЕдКемп Україна» – «Діти і папери: як досягти балансу у школі». В проекті взяли участь понад 9 тисяч освітян, дослідження допомогло виявили критичні точки документообігу в роботі учителів та шкільних адміністрацій (http://bit.ly/finalchildrenandpapers).

За результатами проведеного дослідження також створено робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності. До групи, крім співробітників Міністерства, увійшли учителі й директори шкіл та представники громадських організацій.

У першу чергу робоча група розгляне необхідність таких документів:

  • «Облік дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»;

  • «Звіт про відвідування семінарів, круглих столів, тренінгів тощо»;

  • «Документація з працевлаштування / продовження навчання випускників/-ць 9-х та 11-х класів»;

  • «Плани та звіти з проведення виховних предметних заходів».

Саме ці папери учителі під час опитування майже одностайно рекомендували скасувати. Також послідовно буде розглянуто кожен документ із номенклатури справ та процес, який передує його створенню. Це дозволить знайти оптимальні рішення для вивільнення часу освітян для роботи з учнями.

Нові механізми відпрацьовуватимуться вже у 2017 році у пілотних регіонах – Харківській та Львівській областях і м. Києві.

День Збройних Сил України

December 05, 2016

День Збройних Сил України— святковий день на честь Збройних Сил України. Встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року.Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України».

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни. 6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.

Проте День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

І, нарешті, 6 грудня — свято усіх чоловіків та хлопчиків, які бережуть спокій та мир у наших оселях, цих турботливих лицарів, завжди готових підставити сильне плече чарівній половині людства.

6 грудня 2016 року в школі до свята Дня Збройних Сил України пройшли такі заходи:

- уроки мужності;

- спортивні змагання;

- виховні години.

День місцевого самоврядування

December 04, 2016

5 грудня – День місцевого самоврядування. Традиційно учні 11 класу Бірківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відвідали сільську раду, де їх зустрічали радо і гостинно. Голова сільради Давиденко Т.С. представила свій колектив, познайомила присутніх із особливостями роботи сільради та посадовими обов’язками кожного.

Учні брали участь у прийомі громадян, вели діловодство. Під керівництвом досвідчених наставників школярі вдало впоралися із поставленими завданнями.

Щиро дякуємо працівникам сільради за можливість «пірнути у доросле життя» школярам.

Сподіваємося на тісну співпрацю у майбутньому.

Участь у науковій конференції

December 02, 2016

26.11.2016 р. на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна пройшла обласна учнівська науково-практична конференція Харківського територіального відділення Малої академії наук України. Учениця 7 класу Головко Софія взяла участь у зазначеній конференції у секції "Екологія" (підготувала ученицю для участі в конференції учитель біології Аверченко С.Ю.). Їі виступ був відзначений дипломом і цінним подарунком.

Ціна пробного ЗНО

November 27, 2016

Підписання галузевої угоди

November 23, 2016

23 листопада між Профспілкою працівників освіти і науки та Міністерством освіти було підписано нову Галузеву угоду на 2016-2020 роки.

За інформацією прес-служби профспілки, свої підписи на документі поставили голова профспілки Георгій Труханов та міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами Труханова, Профспілка працівників освіти і науки сьогодні є єдиною професійною спілкою освітян, яка підтвердила свою репрезентативність. І підписуючи такий важливий документ, профспілка і галузеве міністерство готові разом працювати задля підвищення іміджу професії учителя й захисту прав та інтересів працівників галузі.

Текст нової Галузевої угоди після реєстрації буде оприлюднений на сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Призери районної олімпіади з історії

November 22, 2016

19 листопада 2016 року відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.
Учні нашої школи гідно виступили на олімпіаді і зайняли призові місця: Ткаченко Руслан, учень 11 класу, посів призове ІІ місце, Чурсінов Ілля, учень 9 класу, посів призове ІІІ місце (підготував учнів до участі в олімпіаді учитель історії та правознавства Татарніков В.М.).

Щиро вітаємо Руслана і Іллю та бажаємо їм подальших успіхів!

21 листопада - День гідності та Свободи

November 12, 2016

21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року відзначається День Гідності та Свободи.

6 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи». Указ спрямований на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей. Відповідно до Указу у навчальних закладах мають бути проведені тематичні виставки, презентації, інші заходи з відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи.

День Української писемності

November 08, 2016

ТРАДИЦІЙНО, У ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ, в Бірківській ЗОШ І-ІІІ ступенів ПРОЙШЛА ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «НАПИШИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ» ДЛЯ НЕБАЙДУЖИХ НАВКОЛО РІДНОГО СЛОВА ДОРОСЛИХ І МАЛИХ. Разом з вчителями учні 10-11 класів залучилися до популяризації рідної мови.

Експерт: в Україні проблема зі знаннями випускників

November 03, 2016

Аналіз результатів ЗНО, проведеного у 2016 році, підтвердив наявність проблем із математичними знаннями у випускників українських шкіл. Про це пише аналітик центру CEDOS Ігор Самохін у статті "Нерівність навчальних досягнень в українських школах за результатами ЗНО-2016".

Експерт також зазначає, що аналіз результатів тестування більш наочно показав відомі дослідникам розриви між міськими і сільськими випускниками та між випускниками зі звичайних і "елітних" шкіл.

"Не тільки середній бал є вищим, але і внутрішньошкільна нерівність виявилась нижчою в "елітних" школах. Попри ці розриви, нерівність усередині шкіл усе ще вища за нерівність між школами. Державна освітня політика може скоротити нерівності у навчальних результатах українських школярів, якщо більша увага буде приділятись сільським школам та школам, які "відстають" за своїми показниками. Крім того, рекомендується заборонити селективність в елітних навчальних закладах, яка призводить до сегрегації на школи з відмінниками та школи з усіма іншими", - наголошує експерт.

Він також зазначає, що публікація результатів зовнішнього незалежного оцінювання за 2016 рік в черговий раз привернула увагу до якості середньої освіти в Україні.

"15% випускників не склали тест із математики, хоча пороговий бал становив лише 9 балів із 62 можливих. З інших предметів ситуація не набагато краща. Ці показники не стосуються однаковою мірою всіх шкіл України. Випускники гімназій та ліцеїв складають ЗНО в середньому набагато краще, ніж випускники звичайних загальноосвітніх шкіл. Міські школярі показують суттєво кращі результати, ніж сільські", - додає автор.

За його словами, дослідники та експерти у сфері освіти давно знають про ці нерівності. Вони стали предметом соціологічних публікацій, а дані ЗНО-2016 дозволяють підтвердити та поглибити попередні знання про ці нерівності.

ХI Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті – 2019»

October 25, 2019

22 – 24 жовтня 2019 року в м. Києві проходила одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті – 2019». Організаторами виставки є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».
Цього року в роботі виставки взяли участь 560 учасників із 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, США, Болгарії та інших країн.
Роботу виставки супроводжувала насичена змістовна тематична програма, що включала конференції, презентації, семінари, майстер-класи, панельні дискусії (усього 90 заходів).
КЗ " Бірківська ЗОШ І-ІІІ ст. " була нагороджена срібною медаллю та дипломом у номінації "Розробка й впровадження інноваційних засобів навчання, проєктів, програм і рішень у закладах освіти".

Колектив КЗ "Бірківська ЗОШІ - ІІІ ст." висловлює подяку за фінансову та моральну підтримку начальнику відділу освіти Зміївської райдержадміністрації Шаповаловій Вірі Володимирівні, завідувачу РМК, голові районного комітету профспілки працівників освіти і науки Ситник Юлії Людвигівні, голові Бірківської сільської ради Давиденко Тетяні Станіславівні та директору приватного пiдприємства "М'ясопереробний комплекс "БОРКИ" Капустьяну Владиславу Юрійовичу. Без вашої допомоги цей успіх був би неможливий.

Please reload

bottom of page